Wednesday 15 June 2016

Mixed Media Party Projects by Marta


Jak wiecie całkiem niedawno mieliśmy Mixed Media Party, podczas którego wzięliśmy udział w aż 4 warsztatach z naszymi utalentowanymi Edukatorkami. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać swoje warsztatowe prace. 

As you know we had a Mixed Media Party lately. At this event we had four great classes with our talented Educators. Today I'd like to show you my projects made on these workshops. 


 Pierwszym z nich jest okładka artjournala z warsztatów Aidy. Bardzo lubię jej kolorowy, bałaganiarski styl i zawsze dobrze się bawię na jej warsztatach. 

The first one is an artjournal cover from Aida's classes. I really like her messy, colorful style and I always have a lot of fun on her classes. Użyłam / I used:

Następnego dnia mieliśmy świetne warsztaty artjournalowe z Anną Rogalską. Styl Ani jest bardzo romantyczny i świetnie było spróbować czegoś zupełnie nowego. 
Next day we had great artjournal classes with Anna Rogalska. Anna's style is very romantic, and I really enjoyed trying something totally new. Użyłam / I used:

Moje drugie warsztaty lalkowe z Olgą :) Robienie tych prac to zawsze świetna zabawa!
My second doll classes with Olga :) Making these dolls is always superfun!


Użyłam / I used:

I ostatnie warsztaty- blejtramik z Terhi. Praca w stylu clean, ale nie do końca tak simple jak wygląda :) Terhi jest super nauczycielką! 
And our last workshop - canvas with Terhi. Clean but not as simple as it seems :) Terhi is a great teacher! 


Użyłam / I used:
Twine
Mists: Pastel Lime, Pearl Green
Canvas 20x20

Dzięki za odwiedziny!
Thank you for stopping by!
1 comment:

  1. Marta - all of your projects turned out so very gorgeous - thanks for sharing.

    ReplyDelete