Sunday 30 June 2013

Gościnna Projektantka - Anna Komenda -Moriony


Mam dziś ogromną przyjemność zaprezentować Wam kolejnego niezwykłego gościa. 
Moriony jest znaną i niezwykle utalentowaną polską projektantką i zapewne znaną wielu Was, ale myślę, że z chęcią dowiecie się o niej nieco więcej :) 

Ania przygotowała dla nas świetną pracę wykorzystując papiery i media 13 arts.
Zapraszam do poczytania i pooglądania:)


Mam na imię Ania a świecie skrapowym znacie mnie jako Moriony. Jestem mamą Gabrysi i Mai, żoną mojego kochanego, wyrozumiałego męża i pańcią psu. Skrapbooking odkryłam prawie pięć lat temu, poszukując jakiegoś ciekawego sposobu na oprawienie pierwszych zdjęć mojej córki. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która trwa niezmiennie w swej intensywności do dzisiaj. Uwielbiam intensywne kolory i zazwyczaj staram się ich upchnąć jak najwięcej w każdej pracy.  Moimi ulubionymi dodatkami są guziki i wszelakiej maści alfabety, których mam pokaźną kolekcję (oczywiście we wszystkich kolorach tęczy ;) ). Najbardziej lubię tworzyć mini albumy, w których zamykam rodzinne wspomnienia. To właśnie jest dla mnie esencja scrapbookingu - możliwość powracania do tych chwil, czytania komentarzy, przeglądania wklejonych tam pamiątek.

Bardzo dziękuję Aidzie za zaproszenie i mam nadzieję, że poczujecie się chociaż odrobinę zainspirowani moimi pracami.
A dzisiaj chcę Wam zaprezentować płócienny panel, na którym poszalałam z mediami.
Najpierw nakleiłam na czysty panel tekturowe literki dla nadania całości tekstury. Następnie wszystko dokładnie pokryłam gesso i pozostawiłam do wyschnięcia. Teraz pora na kolor. Odrobinę tuszu w kolorze Pink przelałam do atomizera i dodałam trochę wody, żeby rozjaśnić mgiełkę. Spryskałam panel kilkakrotnie. Na mokry panel nałożyłam kilka kropel tuszu w kolorze Green i rozmyłam wszystko czystą wodą. Pozostawiłam panel do wyschnięcia. Suchą powierzchnię pochlapałam jeszcze raz różowym tuszem (tym razem bez rozcieńczania) a następnie czarnym. Kolejnym krokiem było wymaskowanie liter przez maskę używając kilku kolorów tuszy. Na tak przygotowanej bazie ułożyłam kompozycję papierów z kolekcji "Oblicza wiosny" oraz potrójne zdjęcie. Jeszcze napis i kilka dodatków i panel gotowy.Użyłam:
- gesso
- tusz Pink i Green
- papiery "Oblicza wiosny": Naturalne piękno i Siła uczuć

- naklejki Oblicza wiosny

---------------
Serdecznie dziękuję Ani za tę wspaniałą inspirację, mam nadzieję, że niedługo zajrzy do nas z kolejnymi pracami:)

xoxo
Ayeeda

4 comments:

 1. piękna, kolorowa i energetyczna praca

  ReplyDelete
 2. Świetna!
  Uwielbiam zaglądać do takiego dziewczęcego świata :-) Jest dla mnie taki... inny ;-)

  ReplyDelete
 3. Such a great colour combination, pretty and funky all at the same time. Great texture too...
  Alison x

  ReplyDelete