Sunday 2 November 2014

Our New Guest Designer- Agata Perkowska and her altered frame

Witajcie!
Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić naszą nową Gościnną Projektantkę- Agatę Perkowską z Polski. Oto co Agata powiedziała nam o sobie:

Hello!
Today we would like to introduce you our new Guest Designer- Agata Perkowska from Poland. Here's what Agata told about herself:

***

Witam.
Rękodzielniczką jestem chyba od zawsze, kartki robię ładnych parę lat, ale scrapować zaczęłam  tak naprawdę całkiem niedawno :) Bo dopiero teraz przełamałam się do robienia prac w formie LO. Zawsze mnie przerażały, a okazało się, że straszne nie są.
Podobały mi się mediowe prace, ale  też nie miałam odwagi spróbować. Ośmieliły mnie produkty 13 arts. Pierwsze zakupy,pierwsza praca  i... polubiłam to .A jak mi to wychodzi będziecie mogli sami ocenić :)

Hello!
I've been a crafter since I remember. I've made cards since few years, but lately I'm also interested in scrapbooking. I used to think that layouts are difficult but lately I discovered they're not.
I liked mixed media project but I wasn't brave enough to try to make them myself. The same was with 13arts' products- but first shopping, first project and I fell in love. Today you can see if am I good in it. 

***
Pierwsza moja praca dla 13arts to ramka na zdjęcie. Drewniana, gotowa ale jakże odmieniona.To była zwykła, biała, jakaś prążkowana.
My first project for 13arts is an altered frame. It was a typical wooden frame with pattern, covered with white paint

Najpierw zdarłam papierem ściernym farbę i te prążki, bo nie pasowały mi jakoś. Położyłam gesso i pastę. Dzięki masce ramka uzyskała całkiem inny wygląd.
At first I removed paint and pattern with sandpaper. I covered it some gesso and acrylic modeling paste. I also used a stencil to give the frame a different look. 


Żeby nadać strukturę,okleiłam ją bawełnianą koronką i kawałkami gipiury. W ruch poszły kulki szklane w 3 rozmiarach i kawałki szpagatu.
To add some texture I sticked some cotton lace and guipure. I also added 3 kinds of glass filter and pieces of twine


To wszystko pokryłam warstwą ciekłego gel medium i gesso. Resztę, czyli kolor, zrobiły mgiełki i farbki 13 arts.
I covered it all with a layer of liquid gel medium and some gesso. Colors are made with 13arts' mists and paints


 czarnego  tuszu SPLASH
szklane kulki 

***
Jak Wam się podoba projekt Agaty? :)
So, how do you like Agata's project? :)

5 comments: